Dahiliye

Merkezimizin Dahiliye Bölümünde poliklinik hastaların muayene ve takipleri ile acil durumlarda Dahili sorunları olan hastalara hizmet sunulmaktadır.

İç hastalıkları departmanı çocukluk çağını aşmış bireylerin iç organ sistemleri ile ilgili incelemeler yapar. Bu sisteme ait organların fonksiyon bozukluklarıyla ilgili teşhis ve tedavi hizmetini verir. Bunun yanı sıra sağlık hizmeti verdiği her bireyi kendisini hastalıklardan koruması için alınması gereken önlemler konusunda bilinçlendirir ve yönlendirir.

Karın ağrısı olan hastamız da sindirim sistemi problemi olan da, iştahsızlığı olanda, öksürüğü olan da öncelikle dahiliye polikliniğine başvurmaktadır. Doğrusu da genel yaklaşım , hastayı objektif değerlendirmek ve tedavi etmek genel dahiliyenin temel prensibidir.

İç hastalıkları uzmanı tanısını koyduğu hastayı cerrahi tedavi gerektiği durumlarda genel cerrahi başta olmak üzere tüm cerrahi branşlara yönlendirmektedir.

Yine ameliyat öncesi ve sonrası bir çok vakanın kalp, akciğer (solunum), böbrek –karaciğer problemlerinin çözümünde direkt devreye giren ve sorunu çözen birim iç hastalıklarıdır.

Devamlı takip gerektiren (şeker+yüksek tansiyon+kalp hastalıkları) hastalıklar hakkında hastalara genel bilgiler sunulur ve takipleri yapılır.

Ateşli hastalıklar ve kan hastalıkları’ na ilişkin muayene, teşhis, tedavi ve gereğinde ilgili branşlara yönlendirme ve sevk hizmetleri Dahiliye bölümünde yürütülmektedir.

Erişkin hastalarımızınkarşılaşabileceği her türlü sağlık sorunları ile ilgili danışma, muayene, tedavi hizmetleri Dahiliye bölümümüzde uzman hekimimiz tarafından sunulmaktadır.

 • Kardiyolojik ( Kalp) hastalıkları
 1. EKG
 2. Solunum Fonksiyonları testi
 3. Diyabet
 4. Çölyak Hastalığı
 5. Ailevi Akdeniz Hastalığı (FMF)
 6. Teşhis
 • Gastroenterolojik (Sindirim sistemi) Hastalıkları
 • Nefrolojik ( Böbrek ve boşaltım sistemi ve diabet) Hastalıkları
 • Romatizmal Hastalıklar
 • Check- Up ve koruyucu hekimlik